Dette er en komersiell artikkel som presenteres i samarbeid med Fitness Xpress.
Bli medlem i dag hos Fitness Xpress og få 100 kroner i rabatt på deltagelse i Sentrumsløpet. Så får du også den hjelpen du trenger på veien til å nå ditt mål! Som medlem i gruppen vil du få veiledning mot Sentrumsløpet, treningsprogram og tilgang på gode instruktører hos Fitness Xpress. Dette vil hjelpe deg til å gjennomføre Sentrumsløpet 2017 på en god måte, uansett om du er nybegynner eller erfaren løper.
Kontinuitet er viktig
En løper som mestrer en 10 km optimalt, er ofte en løper som innehar de kvaliteter som skal til for å bli en god løper på lengre distanser, ja, nettopp helt opp til maraton. Men, å mestre distansen kan være vanskelig selv for løpere med lang erfaring.
Som i all annen løpstrening er det kontinuitet som teller, ikke den enkelte treningsøkten. Det er viktig å legge «sten på sten» og bygge en skikkelig grunnmur. Derfor vil deltakelse i en løpegruppe være en stor fordel. Det gir deg motivasjon til å holde treningen i gang. De aller fleste som deltar i ulike løpsarrangementer rundt om i landet har ingen tilknytning til en trener eller en klubb. De trener alene. Nå har du sjansen til å trene sammen med dyktige instruktører hos Fitness Xpress, få informasjon og kunnskap fra Runner’s World, og ikke minst sette deg mål om å fullføre Sentrumsløpet i april 2017.
Løp rolig
Mange nye løpere bekymrer seg for at de løper for sakte, og tenker at de burde løpe fortere for at treningen skal gi utbytte. Men det er feil. Det å løpe eller gå/løpe i en behagelig takt styrker både muskler, hjerte og lunger – uansett hva klokka di sier. Faktum er at det beste en nybegynner kan gjøre, eller en løper som ikke har trent på lenge, er å blåse en lang marsj i tid og fart. Fokuser i stedet på å komme deg ut, gjennomføre økta og å ha det bra – uansett hvor fort eller sakte det går.
Hvis du regelmessig løper langturene dine i et rolig tempo minsker du risikoen for skader dramatisk, samtidig som det forbedrer kondisjonen og formen. En lang, rolig tur i uka kommer til å gjøre deg mer utholdende, forbedre kapasiteten og utnytte fett som brensel, øke blodsirkulasjonen til musklene dine samt styrke deg mentalt.
Dette og mye mer vil du lære om i løpegruppen.
Meld deg inn i Fitness Xpress i dag, og tren sammen med oss mot Sentrumsløpet.