Onsdag 11. januar kan du lære mer om løpeteknikk og styrke for løperen hos Fitness Xpress Bislett i Oslo. Fitness Xpress og Runner’s World innbyr til en gratis kveldsøkt innendørs, hvor du skal få lære viktige prinsipper ved teknikk og styrke for løperen. Faglig sterke instruktører gir deg den riktige starten på 2017-sesongen.
Jay Akvama er personlig trener, og konkurrerer som sprinter. Han vil lære deg styrkeøvelser som alle kan gjennomføre, både med og uten utstyr. Disse øvelsene vil forebygge skader og hjelpe deg til å få en mer effektiv løpeteknikk.
– Øvelser som gir mer styrke i ankler, bakside lår og mage/rygg er viktige for alle løpere, uansett nivå. Det skal vi lære bort, sier Jay.
Håvard Torsteinson Hasås er tidligere mellomdistanseløper og en del av trenerteamet i IL i BUL. Han har også vunnet gull i junior-NM på 4×400 meter og 4×1000 meter stafett.
– God løpeteknikk er avslappede skuldre, et fotisett direkte under kroppens tyngdepunkt og alle bevegelser i fartsretning. Får man til disse tre tingene handler resten om styrke og utholdenhet. På vår løpekveld vil deltakerne få en bedre forståelse for hvilken type trening man bør gjøre for å løpe fort på en 10 km., og enkle prinsipper for hva som er god løpsteknikk, sier Håvard.
Tidspunkt: Onsdag 11. januar, klokken 18.30 – 19.30 (Møt opp i god tid)
Sted: Fitness Xpress Bislett (Se mer info på www.fitnessexpress.no)
Utstyr: Sko og klær til løping på mølle.
Garderobe: Det er mulig å skifte og dusje hos Fitness Xpress.
Påmelding: Meld deg på i skjemaet under. Det er kun 30 plasser.
NB: Dette arrangementet er gratis!
Program
18.15: Oppmøte
18:30: Start løpeteknikk på tredemøller.
19.10: Start styrke for løperen.
19.30: Slutt