Runner’s World 2/13 vil være hos abonnenter i uke 20 og i løssalg fra uke 21.

Hvis du ikke er abonnent kan du bestille nå og få utgave 2/13 hjem i postkassa –
BESTILL ABONNEMENT.

I den kommende utgaven kan du blant annet lese om dette:

Bakketrening gjør deg sterkere
Jack Waitz gir deg gode tips til hvordan du skal bruke bakketrening.
– Det er veldig viktig å huske på at bakketrening er kvalitets trening, og ikke bør gjøres mer enn maksimalt en gang per uke, og planlegges sammen med dine andre kvalitetsøkter. Men det å løpe i kupert terreng på rolige turer utenom kvalitetsøkter, er bare gunstig, hvis det går rolig nok.

Din første 10 km
Har du lyst til å løpe ditt første milløp? Da får du gode tips i denne artikkelen. Her er et utdrag: Du bør ha minimum tre økter per uke for å forberede deg best mulig til løpet. Som et eksempel kan du gjennomføre 30 minutter på tirsdag og torsdag, og kjøre en lengre langtur i helgen. Hvis du har tid og overskudd kan du etter hvert øke mengden noe, og forlenge en av 30-minuttersøktene til 50 minutter for å sanke et par ekstra kilometer.

Treningsprogram
Det presenteres mange treningsprogram for deg som ønsker å strukturere treningen din. Med et treningsprogram vil det også bli lettere å komme over den kjente «dørstokkmila», eller unngå at noe kommer i veien for treningen din. Med en slik plan vil man også merke bedre fremgang siden forbedring kommer gjennom målrettet trening over tid.

Powertrening
Power er et relativt begrep. Alle idretter eller bevegelser trenger begge komponentene, altså kraft og hastighet/ kontraksjonshastighet, men relasjonen og graden av disse varierer ut fra arbeidskravene til den spesifikke bevegelsen, samt utøverens kapasitet.Det handler altså om å ta løpesteg med størst mulig kraftutvikling i forhold til egen kapasitet og arbeidskrav, samt ha evnen til å generere stegfrekvens som kan opprettholdes gjennom hele økten eller gjennom et spesifikt løp.

Av annet innhold kan vi nevne:
Treningsøvelser for bakside lår.
Strikktrening for å unngå energitap.
Grønne grønnsaker gir best restitusjon.
Jentene som skal motivere.
Løperens favorittmusikk.

Vi håper du vil finne masse godt løpestoff i denne utgaven. Bli abonnent via www.runnersworld.no, og følg oss på www.facebook.com/runnersworldnorway.