Huawei lanserer nå sin andre løpeklokke, fem år etter forgjengeren. Watch GT Runner 2 er fullspekket av smarte funksjoner, testet og godkjent av selveste Eliud Kipchoge.
Basert på pressemelding fra Huawei
Under lanseringseventet “Now is Your Run” i Madrid viste Huawei fram de nyeste innovasjonene sine den 26. februar. Blant disse var løpeklokken Watch GT Runner 2.
Det er fem år siden Watch GT Runner fra Huawei ble lansert. Siden da er det blitt forsket og utviklet kontinuerlig, og en av dem som har jobbet tett på produktutviklerne er ingen ringere enn verdens beste maratonløper.
– Klokka får deg ikke ut av huset, men den kan hjelpe deg så fort du begynner å sette den ene foten foran den andre, sa Kipchoge på pressekonferansen.
Bevegelse til folket
Når Huawei Watch GT Runner 2 nå lanseres, er den stappfull av av smarte features som kan gagne løpinga vår, og ikke minst den generelle helsen i kampen mot stillesitting.
Og er det en ting Eliud Kipchoge brenner for, så er det bevegelse.
– Løping handler om mye mer enn å løpe raskt. Jeg mener løping er den vakreste aktiviteten på alle nivåer. Sammen med Huawei kan vi nå millioner av løpere verden over og forhåpentligvis påvirke livene deres på en positiv måte, sa Kipchoge på pressekonferansen før lanseringen.

Nytenkning innen løpeklokker
Huawei Watch GT Runner 2 er utviklet både for mosjonister og mer avanserte utøvere, med profesjonell veiledning og støtte gjennom hele løpeturen.
Etter fem år med forskning og utvikling har Huawei løftet klokka til et nytt nivå med en rekke funksjoner.
GPS-presisjonen er betydelig forbedret fra forgjengeren. Den skal også sikre mer nøyaktig måling selv i krevende omgivelser som tunneler eller områder med begrenset signal.
Huawei bekreftet også integrasjonen av Curve Pay i klokka.
En funksjon vi er særlig spente på, er den nye “Marathon Mode”. Her får du en fullverdig løpsplanlegging og klokka kan fungere som en personlig trener direkte på håndleddet. Du kan for eksempel plotte inn at Madrid maraton er målet ditt, og du ønsker å løpe på tre timer og tretti minutter. Da vet klokka når løpet er og hvordan du bør legge opp treninga fram mot løpet.
Er du av dem som har løpt maraton med splittidene skrevet med tusj eller tatovert på armen? Med Huawei Watch GT Runner 2 trenger du ikke tusj eller fake tatoveringer. Her finnes det altså en funksjon som gir deg splittider underveis i løpet, slik at du slipper å regne ut underveis om du løper according to plan eller ikke.
Under lanseringseventet delte Eliud Kipchoge erfaringene sine fra produktutviklingen sammen med Huawei:
– Jeg brenner for å dele perspektivene mine for å forbedre smartwatch-opplevelsen, ikke bare for eliteutøvere, men for løpere over hele verden, sa Kipchoge, som i mars skal i gang med sitt nye løpeprosjekt: En maraton på hvert kontintent for å spre løpingas glade budskap over, bokstavelig talt, hele verden.
Runner’s World er i gang med testingen av Huawei Watch Runner GT 2, og kommer tilbake med grundige omtaler. Veiledende pris ligger på 4 699 kr og klokka er tilgjengelig hos utvalgte forhandlere fra 23. mars.






