Altfor lenge siden sist innlegg! Sist jeg skrev var det januar, og siden den gang har det skjedd ganske mye – selv om det kanskje har skjedd litt mindre enn ønsket når det kommer til løping og fremgang.

Jeg har løpt mye, både med og uten vogn, og fått mange kilometer sammen med eldstemann på 7 år. Det har blitt en fin kombinasjon av trening og kvalitetstid.

Men den store milepælen – sub 40 på 10 km – lar fortsatt vente på seg. Det har blitt en god del forsøk, og jeg har vært nærmere enn noen gang, men det berømte 39-tallet har fortsatt ikke dukket opp.

Årets 10 km-resultater har vært:

🏃‍♂️ 22. mars – Lierløpet: 41:44
🏃‍♂️ 23. mai – Runway K10: 40:56
🏃‍♂️ 13. juni – Bjørndalenmila: 40:50
🏃‍♂️ 27. september – Lierløpet: 40:10
🏃‍♂️ 3. oktober – Hortensløpet: 40:19

40:10 er foreløpig årsbeste, og samtidig litt irriterende nært.

Årsbeste og godt selskap på Lierløpet.

Framgang på maraton og mengde

Det har også blitt to maraton i år. Holmestrand Maraton endte på 3:18:46, mens Oslo Maraton ble 3:13:42. Så selv om jeg fortsatt jakter på sub 40 på mila, har det i hvert fall blitt fremgang på maratonfronten.

Og kanskje det jeg er aller mest fornøyd med så langt i sesongen, er mengden. Jeg har nå løpt/jogget nesten 171 timer og 1927 km i år. På samme tidspunkt i fjor var jeg på 114 timer og 1295 km.

Det betyr over 50 timer og mer enn 600 km ekstra sammenlignet med i fjor.

Så kanskje fremgangen ikke alltid synes på klokka eller resultatlista akkurat nå, men kroppen har i hvert fall fått mange flere kilometer i beina. Nå gjelder det bare å få alle de kilometerne til å betale seg på riktig dag.

Sub 40 jaktes videre – og forhåpentligvis sitter den på Hytteplanmila! 🏃‍♂️🔥