Jeg var dessverre litt for treg til å få lov til å løpe maraton under årets EM. Synd, men slik er det bare da friidrettsforbundet har satt A-krav som eneste gjeldene.
Bildet er tatt av Frode Monsen.
Påmeldingslistene har blitt lagt ut på nett. Den tiden jeg har løpt på i år hadde plassert meg omtrent midt i feltet. Svenskene sender en tropp på 4 jenter og alle har dårligere personlig rekord enn det jeg har løpt på i år.
Dette gjør meg bare enda mer motivert og gira på å gjøre en god jobb og prioritere det som er viktig framover. Nå ligger det an til at det blir litt mindre jobb og enda mer tid til det som skal gjøre meg bedre. Jeg ønkser å løpe fort i en maraton nå i høst. Det ligger an til å bli Frankfurt i slutten av oktober.
Det er kun et drøyt år til det er VM i Beijing. Der skal det også løpes maraton. Kravet er enda tøffere enn EM-kravet, men med solid løping i høstens maraton og god, jevn og gjennomtenkt trening i vinter er trua på at et høyere nivå kan erobres. Ingenting er umulig. Det er for meg lett å gjennomføre treninga, men litt for vanskelig å få nok tid til hvile og restitusjon. Det jobbes med saken!
Nå på lørdag løper jeg Sjusjøløpet. Neste lørdag arrangeres Reinsvoll-løpet. Viktig å stille opp i lokale konkurranser. NM-senior på bane nærmer er bare uker unna. Der står jeg på startstreken for å løpe 10 000 meter. Må jo bare bli bedre enn i fjor, da jeg krabbet meg gjennom 25 runder.
Klar, ferdig løp! Konkurranser er den artigste og beste treninga jeg får!