Sommeren har vært flott og jeg håper det varer – lenge. Må si det har vært varmt, usedvanlig varmt. Treninger har vært lagt til tidlig på morgenen og sent på kvelden. Noen dager har imidlertid treningen blitt “litt forsinket” og jeg har ikke fått løpt ut før kl 8.30… Da har det rett og slett blitt litt nedsatt treningsinnsats pga. det varme været. Er det mulig i Norge? Jeg synes det er flott!

Forrige fredag var jeg i Sverige og løp Kraftprovet. Et flott løp rett og slett, både med tanke på arrangementet, men også rammene rundt. Det er fantastisk fint i området. Løpet gikk sånn passe. Et godt beskrivende ord er veldig varmt. Dagene før var varme og jeg føler min kropp går i dvale. Dårlig søvn og høy puls på mange økter. Aner ikke hvorfor det er slik, men jeg takler trening i varme utrolig dårlig. Ikke svetter jeg heller, bare føler at jeg blir helt overkokt innvendig og værst går det ut over hodet. Jeg klarte å karre meg inn til en tredjeplass i løpet og fikk med meg litt svenskepenger hjem i premie. Ikke lett å få noen god følelse underveis, da jeg føler det er en kamp å komme seg til startstreken i 30 grader pluss kl 16 på ettermiddagen.

Tiden etter løpet har vært tung. Kroppen har ikke vært helt i treningsmodus og jeg har vært trøtt hver eneste morgen. Selv om jeg føler at det løsner etterhvert i øktene, har kroppen vært tung og dau å dra ut fra huset. Beina har i grunnen vært bra, men mye værre med hodet. Når frysepinnen meg velger å dusje i iskaldt vann flere ganger om dagen er det varmt, men for all del…. SOMMER ER HERLIG! Dagene der jeg fryser kommer raskt nok. Har løpt et par gode hardøkter tidlig på morgenen og det har fungert OK det.

Planene framover blir mer rettet mot maraton. Jeg starter oppkjøringa mot høstmaraton den 1.august og gleder meg veldig til å gå inn i min egen boble, der alt blir rettet mot en spesiell dag og dato. Rart med det, men det blir lett å tyne kroppen til det ytterste på de øktene som det skal tynes hardt under. Hodet liker det – å tynes… Konkurransene som løpes i nærmeste framtid blir trening og et ledd i maratontreninga. Kommer ikke til å lade noe spesielt opp til de konkurransene jeg løper, men de blir lagt inn som gode hardøkter. Kanskje som en solid maratonøkt der oppvarming og neløping blir en del av den tøffe sorten. Uansett blir det konkurranser – for jeg er litt for glad i å løpe nettopp med startnummer på brystet. Mye artig på gang og mye moro kommer! Sensommeren og høsten blir fin og framgangsrik! Opp i ringa! Jeg gleder meg!